SLOVNÉ PREŠMYČKY 2017/18

Dnes sme mali v Rannej šou s Juniorom a Marcelom svieži a jednoduchú tému slovné prešmyčky. Vyberáme niekoľko...


Dadka
Mňa sa raz syn opýtal: „Mami, toto je pomaranč či mandarínka?“ Ja zaujatá niečím iným som mu odpovedala: "áno, to je mandarančík!“


Barbora
Moja neter, mala okolo 2rokov a kamoška si dala spraviť na ramene kerku škorpióna a naša malá, že ma vytetovaného škrípojóna. To sa u nás ujalo a fičíme na tom dodnes. Medzitým je tá malá maturantka.


Petra
Na tému slovné prešmyčky posielam jednu, čo sa podarila môjmu synovi ešte ako škôlkarovi. Odvtedy toto slovne spojenie už inak ani nepoužívame. Raz zahlásil: „Som si na stoistý percent.“


Janka
Naša rodina si obľúbila slovné skomolenie "piši"  -  moja vtedy trojročná neter išla na nákup s dedkom.  Po veľmi krátkej chvíli sa obidvaja vrátili (Viktorka uplakaná a dedko nervózny) chcela si kúpiť  chipsy. Lenže dedko jej nerozumel, tak nákup samozrejme bez pišov (chipsov).


Saška
My sme sa pomýlili takto: „pes breše - brešo pese“ a „Dominik Hrbatý - Hominik Drbatý“


Alena
Tento preklep sa mi stáva často a sama pre seba sa stále musím smiať: idem klientom napísať informáciu: „...vaše poistenie je predplatené“, ....ale pravidelne prvá verzia je v tvare: „VAŠE POISTENIE JE PRDPLATENÉ“, čo  zásadne mení význam informácie.


ĎALŠIE FOTO PREŠMYČKY NÁJDEŠ TU: