O nás - O Fun rádiu

Fun rádio je druhé najpočúvanejšie komerčné rádio na Slovensku a je tu s Vami už 27 rokov. 
Denne si ho naladí 500 tisíc poslucháčov a viac ako 84 % poslucháčov Fun rádia je vo veku do 49 rokov*. Fun rádio sa svojím hudobným profilom zaraďuje do kategórie CHR (Contemporary Hit Radio). 
 


Funradio.sk je dlhodobo jednotkou medzi rádiovými webmi. Historicky najvyššiu návštevnosť dosiahol web Fun rádia v marci 2015 – 930 654RU.**

Fun rádio sa ako prvé slovenské súkromné rádio narodilo na frekvencii 94,3 FM 10. júna 1990. Spočiatku vysielanie zo štúdia v Bratislave pokrývalo 4 hodiny, po zvyšok dňa sa preberal signál z vysielania francúzskeho Fun rádia. Postupne sa vysielanie z Bratislavy rozširovalo - zo 4 hodín na 12 až konečných 24 hodín denne. 
 
Našim poslucháčom spríjemňujeme deň funtastickou hudbou a okrem zábavy s našimi moderátormi im poskytujeme aj plnohodnotný informačný servis počas celého dňa – najčerstvejšie správy, dopravný servis či správy o počasí. 
 
Ranné vstávanie a cestu do školy alebo práce vám každý pracovný deň od 05.30 do 10.00 spríjemňuje Ranná šou s Juniorom a Marcelom. Zohratá a vtipná moderátorská dvojica vysiela okrem iného aj zábavné rubriky Hity Zdena z Popradu – čo počujete v pesničke? a aktuality hravou formou, Fun news.  
 

Po Rannej šou až do 14.00 hodiny nasleduje moderovaný blok - Hity, ktoré milujete s Didianou. Okrem iného vám predstaví a otestuje appku týždňa. Video z testu potom môžete vidieť na webe Funradio.sk alebo Facebook stránke Didiany. 

Niekdajší hlas ranného vysielania sa vám prihovára v samostatnej šou pod názvom Popoludnie so Sajfom od 14.00 do 18.00 hodiny.

Sajfa každý deň vyráža s mikrofónom do ulíc a pýta sa nečakané otázky. Odpovede ľudí sú však ešte nečakanejšie. Okrem Sajfovho mikrofónu sa veľkej obľube teší novozavedená rubrika Hlavou proti Sajfovi, v ktorej poslucháč i Sajfa dostanú po dve vedomostné otázky. Ak vyhrá poslucháč, cena je jeho. Ak zvíťazí Sajfa, výhra sa na druhý deň zvyšuje. 

Fun rádio sa nevypína ani večer! Zábava pokračuje s Jeremym alebo Julom alias Pythonom, ktorý sa opäť vrátil do Fun rádia, s kopou dobrej hudby a vašimi odkazmi vo vysielaní Najväčšie hity s Pythonom alebo Jeremym. V pondelok až piatok od 18:00 do 20:00 sa venujeme vašim odkazom, telefonátom a pozdravom.
 
Fun rádio Víkendy patria  Vere a Nikol, ktoré vám robia spoločnosť od 8:00 do 17:00 hodiny v sobotu a od 8:00 do 18:00 v nedeľu. Posilou vo víkendovom vysielaní je Šarkan so svojou Nedeľnou Talkshow od 10.00 do 12.00, kde vyspovedá zaujímavých hostí. A v sobotu od 17.00 do 18.00 hodiny predstaví Kava novinky zo slovenskej hudobnej scény v relácii Fun in Slovakia. Na sobotný večer sme pre vás pripravili novú reláciu Get Fun, zameranú na tanečnú hudbu.
 
Vieme, že chcete mať na výber a my vám túto možnosť ponúkame na našom webe, jednotke medzi rádiovými webmi. Online môžete počúvať naše živé vysielanie a k nemu 3 tematické internetové Fun rádiá (Dance, 80´- 90´roky, CZ-SK), ktoré pravidelne dopĺňame sezónnymi internetovými rádiami. 
 
Keďže chceme byť s vami na každom kroku, spustili sme aktualizovanú aplikáciu pre zariadenia s operačným systémom iOS a novú aplikáciu pre používateľov AndroiduVďaka aplikáciám môžete nielen počúvať živé vysielanie a všetky ostatné internetové Fun rádia, ale byť aj v priamom kontakte s našimi moderátormi či chatovať s ostatnými poslucháčmi. Aplikácie taktiež ponúkajú playlist hraných pesničiek spolu s informáciami o danom interpretovi, jeho videoklipy ako aj termíny jeho najbližších koncertov. Ďalej sa môžete zapájať do rôznych súťaží a mať prehľad o novinkách z vysielania ako aj z diania na Slovensku a vo svete.
 

Fun rádio je aj najväčší letný žúr. Od roku 2009 k vám prinášame najlepšiu slovenskú hudbu pod názvom Fun rádio Dohoda - najväčší letný žúr. V priebehu leta s Fun rádio Dohodami obehneme hneď niekoľko slovenských miest. O tom, že je na Dohodách dobrá zábava svedčí aj návštevnosť, ktorú počítame v desiatkach tisícoch návštevníkov. Teší nás, že sme mohli spolu s vami osláviť už ôsmy ročník Fun rádio Dohody!
 
Počas Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji 2011, ktoré sa odohrávali na Slovensku, ste mohli spolu s nami fundiť vo Fan Village. Priamo z Fan Village sme počas celého trvania Majstrovstiev vysielali Popoludnie s Juniorom a Marcelom. Že to vo Fan Village ozaj žilo, svedčí aj uzavretý areál kvôli naplnenej kapacite. 
Za zmienku určite stojí aj vysielanie Popoludňajšej šou s Juniorom a Marcelom z improvizovaného štúdia, ktoré bolo umiestnené priamo v Londýne počas Letných olympijských hier 2012 v Londýne.  
 
Okrem funtastickej hudby pre vás pripravujeme neustále nové a nové súťaže, v ktorých hráte o skvelé ceny. V súťaži Zarábaj ušami sa vyhrávalo 100 € každú hodinu a v Čas na Fun rádio ste si mohli denne privyrobiť o 1 000 €. K bytu ste mohli prísť v súťaži Pusa na byt a k autu v Ruka na auto. V investičnej hre sme hrali prvý rok o Porsche, druhý rok o 100 000 € a v poslednom ročníku dokonca o 1 000 000 €. Tak isto sme hľadali a nakoniec aj našli v súťaži SOČI-VOČI nového reportéra Fun rádia pre zimné olympijské hry 2014 v Soči a taktiež sme pomohli nájsť Prácu snov s možnosťou precestovať celý svet.
 *Zdroj: MML-TGI SR 2017 4-1.kvartál (19.9.2016 - 2.4.2017)
** AIMmonitor 2007 – 2016