O nás

Fun rádio je druhé najpočúvanejšie komerčné rádio na Slovensku. Denne si ho naladí 533 tisíc poslucháčov a takmer 70 % poslucháčov Fun rádia je vo veku do 40 rokov.

Fun rádio sa ako prvé slovenské súkromné rádio narodilo na frekvencii 94,3 FM 10. júna 1990. Spočiatku vysielanie zo štúdia v Bratislave pokrývalo 4 hodiny, po zvyšok dňa sa preberal signál z vysielania francúzskeho Fun rádia. Postupne sa vysielanie z Bratislavy rozširovalo - zo 4 hodín na 12 až konečných 24 hodín denne.

Našim poslucháčom spríjemňujeme deň funtastickou hudbou a okrem zábavy s našimi moderátormi im poskytujeme aj plnohodnotný informačný servis počas celého dňa – najčerstvejšie správy, dopravný servis či správy o počasí.

Ranné vstávanie a cestu do školy alebo práce vám každý pracovný deň od 06.00 do 10.00 spríjemňuje Ranná šou s Juniorom a Marcelom. Zohratá a vtipná moderátorská dvojica vysiela okrem iného aj zábavné rubriky Hity Zdena z Popradu – čo počujete v pesničke? a Ako sa to povie? – najtajnejší kvíz Slovenska.

Po Rannej šou až do 15.00 hodiny nasleduje najdlhšie moderovaný blok - Deň s Cuco. Keďže Cuco chce, aby ste boli vždy in, pripravuje pre vás Fun style – všetko o móde, zdraví, láske atď.

Niekdajší hlas ranného vysielania sa vám od septembra 2013 prihovára v samostatnej šou pod názvom Popoludnie so Sajfom. Sajfa každý deň vyráža s mikrofónom do ulíc a pýta sa nečakané otázky. Odpovede ľudí sú však ešte nečakanejšie. Okrem Sajfovho mikrofónu sa veľkej obľube teší novozavedená rubrika Hlavou proti Sajfovi, v ktorej poslucháč i Sajfa dostanú po dve vedomostné otázky. Ak vyhrá poslucháč, cena je jeho. Ak zvíťazí Sajfa, výhra sa na druhý deň zvyšuje. 

Fun rádio sa nevypína ani večer! Zábava pokračuje so Zuzanou alebo Jeremym, kopou dobrej hudby a vašimi odkazmi. V pondelok až piatok od 18:00 do 21:00 sa venujeme vašim odkazom, telefonátom a pozdravom.

Fun rádio Víkendy patria Zuzane, Mimovi alebo Eve, ktorí vám robia spoločnosť od 8:00 do 18:00 hodiny.
Pod taktovkou producenta a DJa Milana Lieskovskeho vysielame každú sobotu od 21:00 do 23:00 pre priaznivcov tanečnej hudby multižánrovú reláciu Get Fun, plnú tých najväčších tanečných hitov, ktoré hýbu svetom.

Vieme, že chcete mať na výber a my vám túto možnosť ponúkame na našom webe, jednotke medzi rádiovými webmi. Online môžete počúvať naše živé vysielanie a k nemu 10 tematických internetových Fun rádií (Dance, Top 20, Novinky, Running, Rock, 80´- 90´roky, Hip hop, Love songs, CZ-SK, Pre deti), ktoré pravidelne dopĺňame sezónnymi internetovými rádiami. Napríklad v decembri pribúda veľmi obľúbené Fun rádio Vianoce s ako inak - vianočnými skladbami a Fun rádio Silvester s vtipmi alebo v lete Fun rádio Letné hity.

Fun rádio je aj najväčší letný žúr. V roku 2009 sme zobrali hudbu za vami pod názvom Fun rádio Dohoda - najväčší letný žúr. V priebehu leta s Fun rádio Dohodami obehneme štyri mestá Slovenska. O tom, že je na Dohodách dobrá zábava svedčí aj každoročne stúpajúca návštevnosť, ktorú počítame v desiatkach tisícoch návštevníkov. Teší nás, že sme mohli spolu s vami osláviť už jubilejný šiesty ročník Fun rádio Dohody!

Počas Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji 2011, ktoré sa odohrávali na Slovensku, ste mohli spolu s nami fundiť vo Fan Village. Priamo z Fan Village sme počas celého trvania Majstrovstiev vysielali Popoludnie s Juniorom a Marcelom. Že to vo Fan Village ozaj žilo, svedčí aj uzavretý areál kvôli naplnenej kapacite.
Za zmienku určite stojí aj vysielanie Popoludňajšej šou s Juniorom a Marcelom z improvizovaného štúdia, ktoré bolo umiestnené priamo v Londýne počas Letných olympijských hier 2012 v Londýne. 

Okrem funtastickej hudby pre vás pripravujeme neustále nové a nové súťaže, v ktorých hráte o skvelé ceny. V súťaži Zarábaj ušami sa vyhrávalo 100 € každú hodinu a v Čas na Fun rádio ste si mohli denne privyrobiť o 1 000 €. K bytu ste mohli prísť v súťaži Pusa na byt a k autu v Ruka na auto. V investičnej hre sme hrali prvý rok o Porsche, druhý rok o 100 000 € a v poslednom ročníku dokonca o 1 000 000 €. Tak isto sme hľadali a nakoniec aj našli v súťaži SOČI-VOČI nového reportéra Fun rádia pre zimné olympijské hry 2014 v Soči a taktiež sme pomohli nájsť Prácu snov s možnosťou precestovať celý svet.

Fun rádio sa svojím hudobným profilom zaraďuje do kategórie CHR (Contemporary Hit Radio).