O nás - O Fun rádiu

Fun rádio je druhé najpočúvanejšie komerčné rádio na Slovensku a tento rok oslávilo 25. narodeniny. Denne si ho naladí 504 tisíc poslucháčov a takmer 70 % poslucháčov Fun rádia je vo veku do 40 rokov*.

Funradio.sk je dlhodobo jednotkou medzi rádiovými webmi. Historicky najvyššiu návštevnosť dosiahol web Fun rádia v marci 2015 – 964 988 RU.**

Fun rádio sa ako prvé slovenské súkromné rádio narodilo na frekvencii 94,3 FM 10. júna 1990. Spočiatku vysielanie zo štúdia v Bratislave pokrývalo 4 hodiny, po zvyšok dňa sa preberal signál z vysielania francúzskeho Fun rádia. Postupne sa vysielanie z Bratislavy rozširovalo - zo 4 hodín na 12 až konečných 24 hodín denne.

Našim poslucháčom spríjemňujeme deň funtastickou hudbou a okrem zábavy s našimi moderátormi im poskytujeme aj plnohodnotný informačný servis počas celého dňa – najčerstvejšie správy, dopravný servis či správy o počasí.

Ranné vstávanie a cestu do školy alebo práce vám každý pracovný deň od 06.00 do 10.00 spríjemňuje Ranná šou s Juniorom a Marcelom. Zohratá a vtipná moderátorská dvojica vysiela okrem iného aj zábavné rubriky Hity Zdena z Popradu – čo počujete v pesničke? a Ako sa to povie? – najtajnejší kvíz Slovenska.

Po Rannej šou až do 14.00 hodiny nasleduje moderovaný blok - Deň s Didianou.

Niekdajší hlas ranného vysielania sa vám od septembra 2013 prihovára v samostatnej šou pod názvom Popoludnie so Sajfom od 14.00 do 18.00 hodiny. Sajfa každý deň vyráža s mikrofónom do ulíc a pýta sa nečakané otázky. Odpovede ľudí sú však ešte nečakanejšie. Okrem Sajfovho mikrofónu sa veľkej obľube teší novozavedená rubrika Hlavou proti Sajfovi, v ktorej poslucháč i Sajfa dostanú po dve vedomostné otázky. Ak vyhrá poslucháč, cena je jeho. Ak zvíťazí Sajfa, výhra sa na druhý deň zvyšuje. 

Fun rádio sa nevypína ani večer! Zábava pokračuje s Michaelou alebo Jeremym, kopou dobrej hudby a vašimi odkazmi. V pondelok až piatok od 18:00 do 21:00 sa venujeme vašim odkazom, telefonátom a pozdravom.

Fun rádio Víkendy patria Michaele alebo Mimovi, ktorí vám robia spoločnosť od 8:00 do 18:00 hodiny.
Pod taktovkou producenta a DJa Milana Lieskovskeho vysielame každú sobotu od 21:00 do 23:00 pre priaznivcov tanečnej hudby multižánrovú reláciu Get Fun, plnú tých najväčších tanečných hitov, ktoré hýbu svetom.

Vieme, že chcete mať na výber a my vám túto možnosť ponúkame na našom webe, jednotke medzi rádiovými webmi. Online môžete počúvať naše živé vysielanie a k nemu 10 tematických internetových Fun rádií (Dance, Top 20, Novinky, Running, Rock, 80´- 90´roky, Hip hop, Love songs, CZ-SK, Pre deti), ktoré pravidelne dopĺňame sezónnymi internetovými rádiami. Napríklad v decembri pribúda veľmi obľúbené Fun rádio Vianoce s ako inak - vianočnými skladbami a Fun rádio Silvester s vtipmi alebo v lete Fun rádio Letné hity.

Keďže chceme byť s vami na každom kroku, spustili sme aktualizovanú aplikáciu pre zariadenia s operačným systémom iOS a novú aplikáciu pre používateľov Androidu. Vďaka aplikáciám môžete nielen počúvať živé vysielanie a všetky ostatné internetové Fun rádia, ale byť aj v priamom kontakte s našimi moderátormi. Aplikácie taktiež ponúkajú playlist hraných pesničiek spolu s informáciami o danom interpretovi, jeho videoklipy ako aj termíny jeho najbližších koncertov. Ďalej sa môžete zapájať do rôznych súťaží a mať prehľad o novinkách z vysielania ako aj z diania na Slovensku a vo svete.

Fun rádio je aj najväčší letný žúr. V roku 2009 sme zobrali hudbu za vami pod názvom 
Fun rádio Dohoda - najväčší letný žúr. V priebehu leta s Fun rádio Dohodami obehneme štyri mestá Slovenska. O tom, že je na Dohodách dobrá zábava svedčí aj každoročne stúpajúca návštevnosť, ktorú počítame v desiatkach tisícoch návštevníkov. Teší nás, že sme mohli spolu s vami osláviť už siedmy ročník Fun rádio Dohody!

Počas Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji 2011, ktoré sa odohrávali na Slovensku, ste mohli spolu s nami fundiť vo Fan Village. Priamo z Fan Village sme počas celého trvania Majstrovstiev vysielali Popoludnie s Juniorom a Marcelom. Že to vo Fan Village ozaj žilo, svedčí aj uzavretý areál kvôli naplnenej kapacite.
Za zmienku určite stojí aj vysielanie Popoludňajšej šou s Juniorom a Marcelom z improvizovaného štúdia, ktoré bolo umiestnené priamo v Londýne počas Letných olympijských hier 2012 v Londýne. 

Okrem funtastickej hudby pre vás pripravujeme neustále nové a nové súťaže, v ktorých hráte o skvelé ceny. V súťaži Zarábaj ušami sa vyhrávalo 100 € každú hodinu a v Čas na Fun rádio ste si mohli denne privyrobiť o 1 000 €. K bytu ste mohli prísť v súťaži Pusa na byt a k autu v Ruka na auto. V investičnej hre sme hrali prvý rok o Porsche, druhý rok o 100 000 € a v poslednom ročníku dokonca o 1 000 000 €. Tak isto sme hľadali a nakoniec aj našli v súťaži SOČI-VOČI nového reportéra Fun rádia pre zimné olympijské hry 2014 v Soči a taktiež sme pomohli nájsť Prácu snov s možnosťou precestovať celý svet.

Fun rádio sa svojím hudobným profilom zaraďuje do kategórie CHR (Contemporary Hit Radio).


* MML-TGI SR 2015 1.-2.kvartál (5.1.2015 - 21.6.2015)
** AIMmonitor 2007 – 2015