Fun rádio

Playlist

hraných skladieb

×

{{ song.title }}

{{ song.author }}

{{ song.time }}

Lyrics

aktuálna pesnička

×
Aktuálny Live stream:
Fun streams
Hudba

Na Szigete tento rok aj Macklemore, Ed Sheeran, Foo Fighters, 6LACK či Michael Kiwanuka

  • DC

Aj svetové hviezdy Macklemore, 6LACK a Michael Kiwanula zahrajú tento rok na Szigete.

S headlinermi ako Ed Sheeran, Foo Fighters, Post Malone, Florence + The Machine, Twenty One Pilots, The 1975, The National a Martin Garrix ich môžu fanúšikovia naživo zažiť na jednom z najlepších európskych festivaloch od 7. do 13. augusta.

Macklemore, niekoľkonásobný držiteľ Grammy, vystrelil v hitparádach v roku 2012 s chytľavým letným hitom Thrift Shop, ktorý natočil spolu s Ryanom Lewisom. Szigeťania ich už spolu videli aj vystupovať na Szigete, tento rok na Ostrov slobody pricestuje Macklemore sám a bude koncertovať 10.augusta. Tento americký raper vydal dva sólové štúdiové albumy, s druhým Gemini z roku 2017 mal úspech po celom svete.

Anglický folk-soulový spevák a skladateľ Michael Kiwanuka sa na Szigete predstaví 7. augusta. Niekoľkonásobný víťaz Brit Awards, MTV Europe Music Awards, Mercury Prize a BBC Music Awards pochádza z Londýna, kde sa narodil v rodine imigrantov z Ugandy. Ešte pred vydaním debutového albumu, ktorý mu priniesol európsky úspech, predskokanoval na turné speváčke Adele. Na druhom štúdiovom albume Love & Hate s ním spolupracoval producent Danger Mouse, ktorý točil albumy s hviezdami ako Gorillaz, The Black Keys, Adele či U2.

6LACK, americký raper, sa preslávil svojim neochvejne úprimným a melancholickým rapom. Svetovú pozornosť získal hitom Prblms z debutu Free 6lack, ktorý mu vyšiel v roku 2016. Druhý album vydal v septembri 2018 s názvom East Atlanta Love Letter a dosiahol s ním tretiu priečku v rebríčku Billboard 200. Na svojich albumoch spolupracoval s hviezdami ako napríklad Timbaland, Khalid, Future či J. Cole. Na Szigete bude koncertovať 9. augusta.

Kompletný program šiestich hlavných hudobných pódií je na webe www.szigetfestival.com/sk. Na stránke sú v predaji aj vstupenky, ktorých cena sa bude zvyšovať 9. mája.

Odporúčame