Fun rádio

Playlist

hraných skladieb

×

{{ song.title }}

{{ song.author }}

{{ song.time }}

Lyrics

aktuálna pesnička

×
Aktuálny Live stream:
Fun streams
Hudba

Jay-Z sa stal miliardárom. Ako prvý raper na svete!

  • AH

Tesne za ním je Puff Daddy

Americký hudobník Jay-Z sa stal prvým raperom, ktorému sa podarilo zarobiť miliardu dolárov. Informovala o tom v utorok spravodajská stanica Sky News s odvolaním sa na časopis Forbes.

49-ročný Jay-Z dosiahol tento míľnik vďaka obchodným záujmom v móde, spoločnosti zaoberajúcej sa športovým manažmentom a akciám v taxislužbe Uber. Hudobník má tiež podnikateľské aktivity súvisiace s vlastnou značkou koňaku, ako aj so zbierkou umenia. Spoločne so svojou manželkou, speváčkou Beyoncé, má kapitál v streamovacej službe Tidal.

Forbes "opatrne" odhaduje jeho celkové imanie na jednu miliardu dolárov. Vychádza pritom z jeho príjmov, z ktorých odčítava "primerané náklady na životný štýl superhviezdy". Odhady pomohli Forbesu skorigovať nezávislí experti. Černošskému raperovi sa vo výške majetku najviac približuje Sean Combs (Puff Daddy), ktorý disponuje 825 miliónmi dolárov.

Za prvého rapera - miliardára sa pôvodne považoval Dr Dre, keď v roku 2014 predal svoju značku Beats Electronics spoločnosti Apple, musel však zaplatiť také vysoké dane, že jeho majetok sa podľa Forbesu pohybuje na úrovni približne 770 miliónov dolárov. Jay-Z, vlastným menom Shawn Carter, pochádza z New Yorku a preslávil sa v roku 1996, keď vydal debutový album Reasonable Doubt. Na konte má 14 platní, ktoré sa dostali na vrchol rebríčkov, a 22 cien Grammy.

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame