Fun rádio

Playlist

hraných skladieb

×

{{ song.title }}

{{ song.author }}

{{ song.time }}

Lyrics

aktuálna pesnička

×
Aktuálny Live stream:
Fun streams
Hudba

EXKLUZÍVNA PREMIÉRA: Sima Martausová predstavuje singel Za život v hore. Vyjadruje ním lásku k prírode a zvieratám!

  • DC

Sima Martausová miluje prírodu a má absolútny rešpekt k životu.

Jej nový singel „Za život v hore“ vyjadruje na jednej strane Simin osobný názor na niektoré druhy „luxusu a pôžitkov“, a na druhej strane aj radosť a vďaku za to, že nie v každom prípade je to stratené a že všetko sa dá robiť aj s úctou a rešpektom k prirodzeným zákonom prírody a života v nej. Energická skladba dostala už i klip, z ktorého priam prýšti Simina láska k horám. Nakrúcali ho totiž aj na Lomnickom štíte. Ale nielen tam. Uvidíte v ňom tiež skvelú tanečnú skupinu Ladylicious v ZOO, kde sú zachránené zvieratá, s ktorými sa zle zaobchádzalo v cirkusoch. Vypočujte si krásnu chytľavú skladbu s hlbokým posolstvom.

Sima Martausová má nový singel, ktorý nesie myšlienku, že niekedy sa luxus ako luxus iba tvári a pritom môže škodiť. Filozofiu skladby „Za život v hore“ krásne vystihuje verš: „To čo má byť v džungli, človek z nej vyberá, myslím, že by ujali sa aj cirkusy bez zvierat“.

„K zloženiu piesne „Za život v hore“ ma inšpirovalo to, že som si uvedomila, že niektorý druh luxusu alebo pôžitkov môže síce vyzerať lákavo, ale v konečnom dôsledku niekomu ubližuje. Napríklad zvieratám, ktoré ten luxus akože majú priniesť. Možno ani nevieme, čo všetko si museli vytrpieť zvieratá, alebo aj iní ľudia pre to, aby si niekto z nás mohol dopriať niečo, čo ani ku šťastiu nepotrebuje. Je to len môj osobný názor, ktorý nikomu nevtláčam, ale chcem ho spievať a hovoriť. Napríklad aj o biznise s cibetkovými kávičkami, kožuchovým luxusom, alebo o niektorých praktikách čo robia zvieratkám v cirkusoch,“ vysvetľuje Sima Martausová.

Odporúčame