Fun rádio

Playlist

hraných skladieb

×

{{ song.title }}

{{ song.author }}

{{ song.time }}

Lyrics

aktuálna pesnička

×
Aktuálny Live stream:
Fun streams
Video

Vysoké Tatry sa dostali medzi 5 najkrajších pohorí v Európe. Sleduj VIDEO!

  • AH

Nádherné zábery

Slováci milujú, keď sa Tatry dostane do takýchto rebríčkov. To nám napísal Martin, ktorý sa skrýva za obľúbeným cestovateľským YouTube kanálom Hike the World. Najnovšie zverejnil úžasné zábery piatich najkrajších pohorí v Európe.

5 najkrajších pohorí v Európe:


Východné fjordy Islandu:

Narozdiel od celého Islandu je táto oblasť veľmi málo navštevovaná, ale neuveriteľne nádherná. Nájdete tu nedotknutú prírodu a môžete pozorovať vzácne druhy vtákov, soby, tulene a ak sa vám podarí, možno uvidíte aj polárnu líšku.

Bernské Alpy:

Bernské Alpy predstavujú bezpochyby jednu z najkrajších častí celých álp. Ak chcete vidieť majestátne zasnežené 4tisícovky, masívne ľadovce, kryštálovo čisté jazerá a nádherné dedinky, určite by ste nemali vynechať toto pohorie. Za zmienku určite stojí krásna dedinka Grindelwald, známe údolie s množstvom vodopádov Lauterbrunnen a jazero Oeschinensee, ktoré je akoby vsadené do masívnych skál.

Vysoké Tatry:

Jedinečné pohorie na severe Slovenska, ktoré sa stáva čoraz viac populárne.
Vysoké Tatry nám úplne prirástli k srdcu a určite predstavujú jedno z najkrajších pohorí Európy. Jedinou nevýhodou je, že v hlavnej sezóne ich navštevuje čoraz viac ľudí.

Dolomity:

Azda najznámejšie pohorie v Európe, ktoré musí navštíviť každý milovník hôr. Dolomity sú unikátne pohorie, ktoré je aj zapísané do zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

Prokletije:

Veľmi málo známe pohorie, ktoré sa nachádza na hranici medzi Čiernou Horou a Albánskom. V tomto pohorí si môžete vychutnávať monumentálne vápencové steny a hlboké doliny. Výhodou je, že počas celej turistiky stretnete minimum ľudí.

Odporúčame