Fun rádio

Playlist

hraných skladieb

×

{{ song.title }}

{{ song.author }}

{{ song.time }}

Lyrics

aktuálna pesnička

×
Aktuálny Live stream:
Fun streams
Správy

Prešovskí policajti riskovali vlastné životy, aby zachránili šoféra, ktorému zlyhalo srdce

  • DC

Hliadka práve prechádzala po diaľnici, keď pred tunelom Branisko zazrela nákladné auto v priekope.

Diaľniční policajti zachránili pred tunelom Branisko vodiča kamiónu, ktorému zlyhalo srdce. Hliadka prechádzala úsekom diaľnice D1 v smere Poprad – Prešov, kde pred tunelom Branisko zazrela nákladné motorové vozidlo v priekope. V aute bol muž, ktorého nohy boli pod volantom a hlava na spolujazdcovej strane na podlahe. Hlava a krk muža boli modrej farby. Policajti muža vytiahli z vozidla, pričom počas celej doby hrozilo nebezpečenstvo, že sa auto prevráti.

Policajti poskytli mužovi prvú pomoc. Ako ďalej opisuje polícia, takmer po necelej minúte muž začal dýchať, no nekomunikoval a ani sa nehýbal. Po chvíľke znova prestával dýchať a upadal do bezvedomia. Pri hliadke zastavili okoloidúci záchranári, ktorí napojili muža na defibrilátor a prevzali proces oživovania.

Potom na miesto dorazili aj hasiči a privolaná rýchla zdravotná pomoc. Muža previezli do prešovskej nemocnice v stabilizovanom stave, kde ho operovali. Podľa informácií od polície je muž aktuálne v stabilizovanom stave a zotavuje sa. Záver lekárskeho vyšetrenia ukázal, že muž prekonal akútny infarkt myokardu so zastavením obehu a úspešnou resuscitáciou bez poranenia. Lekár potvrdil, že v tomto prípade skutočne išlo o život a policajti muža zachránili.

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame