Fun rádio

Playlist

hraných skladieb

×

{{ song.title }}

{{ song.author }}

{{ song.time }}

Lyrics

aktuálna pesnička

×
Aktuálny Live stream:
Fun streams
Správy

Nokia 3310, najikonickejší mobil všetkých čias, oslavuje 20. narodeniny. Pripomeň si legendárne zvonenia a hry

  • DC

Celkovo sa z modelu 3310 podľa Wikipedie predalo 126 miliónov kusov.

Presne pred 20 rokmi, 1. septembra 2000, bol predstavený telefón Nokia 3310, ktorý je na Slovensku dodnes považovaný za jeden z najikonickejších modelov. V časoch svojho príchodu na trh však vraj nebola ničím výnimočná.


TASR

„Na trhu boli oveľa lepšie vybavené a zaujímavejšie mobily. Avšak modelom 3310 namiešala Nokia výborný koktail dostupných funkcií, jednoduchého ovládania a nízkej ceny. Navyše, prišla na trh v správnom čase. Aj vďaka dotáciám zo strany mobilných operátorov sa pre mnohých Slovákov stala ich prvým mobilným telefónom,“ povedal pre TASR zástupca šéfredaktora portálu Živé.sk Ján Trangel.

Nerozbitná Nokia symbolom mnohých vtípkov

Práve to môže byť podľa neho dôvodom, pre ktorý sa mnohým ľuďom na Nokiu 3310 viažu veľmi pozitívne spomienky. „Postupne sa tiež ukázali jej ďalšie silné vlastnosti – najmä trvácnosť a veľmi vysoká odolnosť voči pádom. Aj keď sa po páde ‚rozletela‘ na všetky strany a batériu s krytmi bolo treba dať na svoje miesto, samotný mobil to zvládol bez poškodení,“ podotkol zástupca šéfredaktora.

knowyourmeme.com

Ďalšie textové vtipy sa týkajú výdrže batérie, ktorá bola podstatne lepšia ako u dnešných smartfónov. V jednom z nich sa uvádza, že ak o 2000 rokov bude niekto prehrabávať trosky našej planéty, nájde Nokiu 3310 s batériou, ktorá bude ešte stále nabitá do polovice.


imgflip.com


Na výdrž batérie Nokie 3310 si spomína aj šéfredaktor portálu TouchIT.sk Ondrej Macko. „Vydržala mi päť dní, mala hru Hadík a výborné zvuky. Bol to vtedy telefón s najlepším pomerom cena/výkon. Pamätám si, že mi spadol tak trikrát a nič sa mu nestalo,“ uviedol Macko.

Celkovo sa z modelu 3310 podľa Wikipedie predalo 126 miliónov kusov. Ikonický model sa 17 rokov po svojom predstavení dočkal aj „reinkarnácie“ v podobe telefónu Nokia 3310 (2017), ktorý vyrába spoločnosť HMD Global. Ten dizajnovo vychádza z pôvodného mobilu, má však väčší farebný displej a ďalšie vylepšenia. Predáva sa dodnes, popularitu pôvodnej Nokie 3310 však nedosiahol.

facebook.com

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame