Fun rádio

Playlist

hraných skladieb

×

{{ song.title }}

{{ song.author }}

{{ song.time }}

Lyrics

aktuálna pesnička

×
Aktuálny Live stream:
Fun streams

Uložiť článok

Ak si chceš pripnúť tento článok na svoju nástenku, prihlás sa do svojho profilu, alebo sa registruj a staň sa našim členom.

Barbora Piešová vydáva nový singel a video s názvom Vesmír z jej debutového albumu Som flegmatik, ale optimista

  • DC

Speváčka Barbora Piešová prichádza s druhou singlovou ochutnávkou s názvom Vesmír z jej debutového albumu Som flegmatik, ale optimista, ktorý oficiálne vychádza piatok 30. októbra. K novej piesni zároveň ponúka aj video plné nádherných snímok zo Slovenska. So skladbou Vesmír chce ľuďom odkázať, že sa dá od života vyťažiť oveľa viac, ako len nudný stereotypný život.

Videoklip natáčala v priebehu troch dní, keď sa rozhodla s tímom obehnúť desať rôznych miest, pamiatok a prírodných zaujímavostí Slovenska. „Dala som anketu na Instagram a ľudia nám poradili, kam sa máme ísť pozrieť, aby sme vo videu ukázali miesta, o ktorých možno mnohí ani nevedia, že sa nachádzajú práve v našej krajine. Verím, že sme vybrali tie správne tipy. Momentálne sme kvôli situácii mnohí „uväznení“ doma a možno je teraz ten správny čas, aby sme objavili krásu nášho okolia,“ ozrejmila výber miest, ktoré môžete vidieť v klipe a necháva na ľuďoch, či ich spoznajú.

Speváčka pri príprave videa spolupracovala s fotografkou Monikou Richterovou a kamery so strihom mali na starosti chlapci z Emery Records. Vo videoklipe sa objavila aj Barborina sestra Lenka, ktorá sa celú cestu počas natáčania starala o dobrú náladu. Barbora ostala aj naďalej verná svojmu prirodzenému imidžu, čo oceňujú hlavne jej verní fanúšikovia. Z videa cítiť, že speváčka ostala sama sebou, je prirodzená, úprimná a ponúka pieseň na zlepšenie nálady v týchto ťažkých dňoch.

Zdroj: Monika Richterová

Debutový album Som flegmatik, ale optimista nahrávala Barbora v priebehu leta s partiou hudobníkov a spoluautorov zo seredského štúdia Randal Group Production – Zoli Tóthom, Ľubomírom Mazákom a Jimi Cimbalom. Na väčšine piesní sa mladá speváčka spolupodieľala autorsky a to textovo aj hudobne. Na svoj debutový album zaradila okrem prvého singlu Dážď a ďalších noviniek aj cover verziu Milovanie v daždi od Richarda Müllera, kde si zaspievala s Mariánom Čekovským a nechýbajú ani žánrovo pestré featuringy s českým spevákom Michalom Šafratom a hip hopermi zo skupiny Moja Reč. Album uzatvára bonus v podobe anglicky spievanej skladby, ktorej text pre Bašu napísal Ivan Bič. „Barbora je veľmi talentovaná a pracovitá. Počas nahrávania sa veľmi veľa vecí menilo a práve ona bola často iniciátorkou týchto zmien. Zároveň však pohotovo reagovala na všetky rady, podnety, ktoré sa týkali zmien textov, frázovania alebo samotného spevu. Bola radosť s ňou spolupracovať,“ vyjadril sa k nahrávaniu Zoli Tóth.

Odporúčame