Fun rádio

Playlist

hraných skladieb

×

{{ song.title }}

{{ song.author }}

{{ song.time }}

Lyrics

aktuálna pesnička

×
Aktuálny Live stream:
Fun streams
Správy

Do Bieleho domu sa po 4 rokoch vracajú zvierací obyvatelia. Vôbec prvým psom z útulku bude vlčiak Major

  • DC

Súčasný americký prezident Donald Trump je prvým obyvateľom Bieleho domu za viac ako 100 rokov, ktorý si nepriviedol žiadne domáce zviera.

Po štyroch rokoch bude mať Biely dom vo Washingtone opäť aj zvieracích obyvateľov: Champa a Majora, dvoch nemeckých ovčiakov, ktorí budú po januárovej inaugurácii sprevádzať Joea Bidena a jeho rodinu. 

Major bude prvým psom z útulku, ktorý sa presťahuje do Bieleho domu, píše portál BuzzFeed. Od začiatku to mal v živote ťažké, keď sa musel liečiť z otravy. Potom sa dostal do zvieracieho útulku v Bidenovom rodnom meste Wilmington v štáte Delaware, kde si ho v roku 2018 osvojil bývalý viceprezident s manželkou Jill.

Champa majú Bidenovci od chovateľa od zvolenia Baracka Obamu za prezidenta v roku 2008.

O Bidenovcoch je známe, že sú milovníkmi psov. Champ a Major sa s nimi často objavujú na záberoch zverejnených na ich instagramovom účte. Niekoľko dní pred voľbami zverejnil Biden inzerát na Instagrame sprevádzaný videom s názvom „Vráťme psy do Bieleho domu".

Biely dom zažil za roky svojej existencie zrejme všetky druhy domácich miláčikov. Napríklad 23. prezident USA Benjamin Harrison (1889 – 1893) nechával kozu menom His Whiskers ťahať deti na vozíku po záhrade Bieleho domu.

Súčasný americký prezident Donald Trump je podľa denníka New York Times prvým obyvateľom Bieleho domu za viac ako 100 rokov, ktorý si nepriviedol žiadne domáce zviera. Na mítingu vo februári 2019 v meste El Paso Trump povedal, že nemá psa, pretože by naňho nemal čas a bolo by falošné, keby si ho zaobstaral z politických dôvodov.

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame