Fun rádio

Playlist

hraných skladieb

×

{{ song.title }}

{{ song.author }}

{{ song.time }}

Lyrics

aktuálna pesnička

×
Aktuálny Live stream:
Fun streams
Hudba

Speváčka Zuzana Mikulcová zverejnila novinku Kráľovstvo, na ktorej spolupracovala s českou legendou Danom Bártom

  • DC

Speváčka a skladateľka Zuzana Mikulcová spolupráci so zahraničnými umelcami pripravuje nový album.

Projekt Fúzie je audiovizuálna umelecká reflexia na súčasnú spoločenskú situáciu v otázkach národnostných menšín a narastajúceho extrémizmu a rasizmu. Hudbou ako najuniverzálnejším dorozumievacím jazykom chce búrať pomyselné hranice a spájaním a spoluprácou umelcov vytvoriť nielen hudobnú, ale aj ľudskú a spoločenskú fúziu rôznych kultúr a jazykov.

“Fúzie sú mojim vysneným projektom. Spoluprácou a spájaním sa so zahraničnými umelcami vytvárajú unikátne skladby, ktoré sú našou reakciou na narastajúce tendencie extrémizmu a rozdeľovania spoločnosti. Projekt mám v hlave už 2-3 roky, a posledný rok a pol na ňom aktívne pracujem spolu s Andrejom Hruškom a Dominikom Janovským. Hľadali sme spôsob, ako priniesť niečo kvalitné, zmysluplné a hudobne neopočúvané. Teraz sa nám to konečne podarilo a Fúzie, v ktorých chceme načrieť nielen do hudobných, ale aj spoločenských tém pomaly dostávajú svoju podobu,” povedala o novom projekte Zuzana Mikulcová.

Zdroj: Dominik Janovský

Do projektu Fúzie sa doteraz zapojili hudobníci Dan Bárta, Barbora Mochowa, Jakub König, Lara Abou Hamdan, Gábor Tokár a ďalší. Na jar 2021 by mal album Fúzie vyjsť v českom vydavateľstve Tranzistor. Jeho predzvesťou je skladba Kráľovstvo, ktorá vznikla v spolupráci s českou speváckou legendou Danom Bártom. Podobne, ako pri
všetkých skladbách tohto projektu vznikala spolu so zvukovou podobou aj obrazová. Videoklip z nahrávania nakrúcal Dominik Janovský.

Odporúčame