Fun rádio

Playlist

hraných skladieb

×

{{ song.title }}

{{ song.author }}

{{ song.time }}

Lyrics

aktuálna pesnička

×
Aktuálny Live stream:
Fun streams

Uložiť článok

Ak si chceš pripnúť tento článok na svoju nástenku, prihlás sa do svojho profilu, alebo sa registruj a staň sa našim členom.

Miro Jaroš vydáva novinku, ktorú venoval svojej mame. Videoklip nakrútil spoločne s ňou na Maldivách

  • DC

Nový singel venoval Miro Jaroš svojej mame, ktorá stojí vo veľkej miere ako inšpirácia za albumom, za jeho atmosférou a posolstvom.

S mamou, o mame a pre mamu
Milujem život svoj, v poradí šiesty štúdiový album Mira Jaroša, prináša do éteru druhý oficiálny singel Nič nie je lepšie. Skladbu Miro venoval svojej mame, ktorá stojí vo veľkej miere ako inšpirácia za albumom, za jeho výslednou celkovou atmosférou a posolstvom.

Zdroj: TS

Spevák Miro Jaroš predstavil v deň svojich 43. narodenín videoklip k novému singlu Nič nie je lepšie. Pesničku venoval svojej mame a videoklip nakrútil spoločne s ňou na Maldivách. Od nedeľnej (14.3.) premiéry klipu na YouTube zaznamenal vyše 21.000 zhliadnutí. Skladba je druhým oficiálnym singlom z Jarošovho šiesteho štúdiového albumu Milujem život svoj.

Nový singel venoval Miro svojej mame, ktorá stojí vo veľkej miere ako inšpirácia za albumom, za jeho atmosférou a posolstvom. Skladbu Nič nie je lepšie napísal počas minuloročnej dovolenky na Maldivách. "Moja mama bola čerstvo vyliečená onkologická pacientka a zobral som ju k moru, na miesto, kde som bol už predtým, aby si oddýchla," spomína. "Pozerali sme sa na more pri západe slnka a počúval som, ako mi rozprávala o tom, aké veci si mám v živote vážiť a ktoré sú pominuteľné. Tak ma to dojalo, že som z nášho rozhovoru spravil pesničku," prezradil.

Zdroj: TS

Nahratá melódia putovala ešte v ten večer na Slovensko Mirovmu spolupracovníkovi Marekovi Dankovi, ktorý začal pracovať na hudbe. "Ráno som si našiel v maile prvý nástrel a pesničku som spolu so Zuzkou Kubašákovou dotextoval," dodáva spevák. Jeho mama netušila, že sa chystá pesnička, Miro ju chcel prekvapiť. Ku skladbe sa vrátil koncom minulého roka, keď prišiel do štúdia, aby ju nahral na album: "Vrátili sa mi spomienky, ako som ju tvoril a navrhol som mame, či by prišla do štúdia a ešte raz mi povedala všetky tie veci, ktorým verí a podľa ktorých žije a ona súhlasila. Pesničku som jej potom pustil, až keď vyšiel album a veľmi sa smiala, keď sa v nej počula."

Začiatkom tohto roka Miro odcestoval na dovolenku opäť s mamou. "Keď sme sa tento rok vrátili na to isté miesto, kde pesnička vznikla, už aj mama ju poznala naspamäť a niekoľkokrát sme si ju zaspievali spolu na pláži," spomína spevák. Zo spoločných chvíľ nakrútil sám záznam na mobil pomocou selfie tyče a postaral sa tak o materiál na výrobu videoklipu. Ten napokon sfinalizoval Štefan Lelovič postrihaním záberov, ktoré mu spevák z ostrova poslal na Slovensko.

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame