Fun rádio

Playlist

hraných skladieb

×

{{ song.title }}

{{ song.author }}

{{ song.time }}

Lyrics

aktuálna pesnička

×
Aktuálny Live stream:
Fun streams

Uložiť článok

Ak si chceš pripnúť tento článok na svoju nástenku, prihlás sa do svojho profilu, alebo sa registruj a staň sa našim členom.

"Húkajú sirény a mlčia múzy" spieva slovenský spevák Filip Jánošík v novinke pre ukrajinské rodiny

  • DC

Rok po začatí ruskej invázie na Ukrajinu, Filip Jánošík a Hotoví Umelci vydávajú novú skladbu “S príchodom vojny”. Fotku na titulke vyhotovil v Odesse počas lúčenia ukrajinských mužov s rodinami Salwan Georges, nositeľ pulitzerovej ceny za fotografiu a žurnalistiku.

Licenciu na použitie fotografie musela kapela riešiť až s The Washington Post. “Bolo to komplikované, ale stála mi za to. Mám z nej presne rovnaký pocit ako pri počúvaní skladby - zviera mi hruď, dojíma ma a zároveň hecuje,” priznáva spevák kapely, Filip Jánošík.

O novej skladbe prezrádza: “Môj najlepší priateľ Jakub robí investigatívnu žurnalistiku v rámci projektu Málo cynizmu na toto mesto. Keď sa vrátil z Ukrajiny a povedal mi ako to tam vyzerá, kam to celé môže smerovať, musel som ho zastaviť a nechal som ho sedieť pri káve samého. Zavrel som sa sám do skúšobne a musel to spracovať. Gitara je aj môj terapeut a skladba sa spravila sama. Mám za sebou dosť zlý rok, ale individuálne nešťastie sa dnes stráca v tom kolektívnom. Desia ma správy, desí ma manipulácia celej spoločnosti a psychický stav, v akom sa nachádza. Trápi ma, že dobrých ľudí valcujú utýraní tyrani a bojím sa, že časom nebude ani kam utiecť.” vyjadruje svoje obavy spevák Filip.

Odporúčame