Fun rádio

Playlist

hraných skladieb

×

{{ song.title }}

{{ song.author }}

{{ song.time }}

Lyrics

aktuálna pesnička

×
Aktuálny Live stream:
Fun streams

Uložiť článok

Ak si chceš pripnúť tento článok na svoju nástenku, prihlás sa do svojho profilu, alebo sa registruj a staň sa našim členom.

Slovenská Vanessa Mae? Huslistka MATHIA spája hudobné svety Beethovena a Jacksona!

  • AH

Vychutnaj si jej debutový videoklip

Známa slovenská huslistka Mathia, vlastným menom Martina Výbohová, debutuje prekvapivým spojením hudobných štýlov klasiky a pop-rocku v skladbe Beethoven’s Thriller. Samotný názov skladby naznačuje, že ide o spojenie, tzv. „mash-up“ dvoch hudobných svetov, Osudovej symfónie od Ludvig van Beethovena a svetoznámeho Thriller-u od Michaela Jacksona.

„Nápad Beethoven´s Thriller vznikol už v roku 2021 ako finálová skladba do jednej známej televíznej súťaže. S producentom Eugenom Botošom ml. sme premýšľali nad najlepším spojením starého a nového sveta a tým vytvorili úplne nový námet, ktorý osloví čo najširšie publikum. Zároveň sme hľadali klasické dielo, ktoré je dostatočne známe a hodnotné pre náš spoločný projekt,“
dodáva Mathia

Martina debutuje nielen pilotnou skladbou, ale aj novým umeleckým menom MATHIA a zároveň svojim prvým profesionálnym videoklipom, ktorý sa nakrúcal v nezrekonštruovaných častiach Kaštieľa v Galante.

Odporúčame