Fun rádio

Playlist

hraných skladieb

×

{{ song.title }}

{{ song.author }}

{{ song.time }}

Lyrics

aktuálna pesnička

×
Aktuálny Live stream:
Fun streams

Uložiť článok

Ak si chceš pripnúť tento článok na svoju nástenku, prihlás sa do svojho profilu, alebo sa registruj a staň sa našim členom.

Slovenská hudba, ktorá znie svetovo. Vypočujte si nový song skupiny Dennyiah

  • AH

„Gold Within" je o malej vnútornej rebélii

Poznávacím znakom skupiny Dennyiah je charizmatická speváčka s podmanivým hlasom Denisa „Denny“ Gajarská a večne usmiaty hudobník v elegantných okuliaroch Ľuboš Šoltés. V roku 2020 vydali svoj debutový album Human Aspect s úspešným singlom Kingdom. Avšak, prišiel covid a všetky koncertné plány sa stali minulosťou. Ku koncu pandémie sa kapela chcela pohnúť ďalej a tak sa presťahovala na Island, kde sa začala písať úplne nová a miestami až neuveriteľná etapa Dennyiah.

„Aj napriek veľkej snahe vydať druhý album omnoho skôr, sa nám to nepodarilo. Jednoducho, nám počas pandémie došla energia. Doľahlo na mňa absolútne vyčerpanie a dovtedy pre mňa neznáma aj celková nechuť k hudbe. Keď som počas skúšky začala pociťovať úzkosti a hnev, povedala som si, že je najvyšší čas niečo radikálne zmeniť – a tak som sa rozhodla presťahovať na Island. Bolo pre mňa extrémne dôležité získať odstup a znovu nadobudnúť radosť v tom, čo ma celý život lieči a drží pri živote – radosť k hudbe. Rok a pol stráveného na Islande mi umožnilo spoznať veľa nových ľudí. Ich príbehy ma inšpirovali a v kombinácii s islandskou prírodou ma doslova začali uzdravovať. Ukázali mi, že musím naďalej nasledovať svoje srdce a tak sme začali s Ľubkom opäť skladať nové piesne,“
priblížila neľahké obdobie Denisa „Denny“ Gajarská.

Pilotným singlom nového EP je skladba Gold Within. Jej základ zložila Denny už vo svojich pätnástich rokoch. Pieseň mala pôvodne punkový nádych, aj preto ju Denny dlhšie odkladala nabok.

„V jednom Islandskom dome, ktorému miestni hovoria „Spaghetti Church“, sme Nickom Hardom neodolali a kým Denny varila špagety, my sme urobili prvý nástrel Gold Within, vtedy mala ešte pracovný názov Sauce. Následne sme jej pieseň pustili do slúchadiel. Denny si ju vypočula a všetkým nám bolo v tom momente jasné, že skladbu dotiahneme dokonca a nahráme ju na album,“
opísal prácu na singli Ľuboš Šoltés.

Videoklip k piesni Gold Within zverila skupina do rúk svojmu dlhoročnému kamarátovi a režisérovi Lacovi Rychtaríkovi. Ten pre Dennyiah už v minulosti natočil vizuál k piesni Kingdom. Tentokrát sa Laco, aj keď neobľubuje lietanie, musel so svojou technikou presunúť priamo na Island, kde celý klip v priebehu dvoch dní vznikol.

Odporúčame