Fun rádio

Playlist

hraných skladieb

×

{{ song.title }}

{{ song.author }}

{{ song.time }}

Lyrics

aktuálna pesnička

×
Aktuálny Live stream:
Fun streams

Uložiť článok

Ak si chceš pripnúť tento článok na svoju nástenku, prihlás sa do svojho profilu, alebo sa registruj a staň sa našim členom.

Adam Ďurica vydáva svoju novinku "Drobnosti"

  • AH

Novinka je nielen predzvesťou pripravovaného nového albumu

Adam Ďurica vydáva svoju novinku DROBNOSTI. Novinka je nielen predzvesťou pripravovaného nového albumu, vyhlásením výnimočných koncertov mapujúcich jeho úspešnú kariéru, ktoré budú oslavou: 10 rokov od hitu Neľutujem a 20 rokov Adama Ďuricu na hudobnej scéne.

„Drobnosti sú úplne nové a nové úplne od počiatku. Chcel som vyskúšať pri tvorbe iné veci, a postupy, ktoré som dovtedy neskúšal. Pieseň vznikla pri songwriter session, kde sme sa zišli 4 ľudia, ktorí nikdy spolu predtým nepísali pieseň od A po Z. Martin Ledvina, Tereza Balonová, Jan Vávra a ja. Vybrali sme si tému vzťahu. V ňom sú veci, ktoré sa vám páčia, ale aj také, ktoré vás občas škrú. Ale sú to skôr drobnosti, toho bežného života medzi mužom a ženou, ktoré ich nakoniec spájajú. A aj to sú dôvody, pre ktoré sa ľudia majú radi“
hovorí Adam o novej skladbe.

Vydanie novej piesne je tiež spojené s dátumom, kedy sa začína predaj vstupeniek na koncerty, ktoré budú veľkolepou oslavou 20 ročného pôsobenia Adama na hudobnej scéne, a tiež 10 rokov od prelomového hitu Neľutujem, ktorého odkaz je stále silný. Koncerty sa uskutočnia v januári roku 2025.

„Človek sa nenazdá už môže bilancovať a ubehlo to naozaj veľmi rýchlo. Ale hlavne sa to deje vtedy, keď robíš niečo čo ťa baví, tak ten čas ako keby ubieha rýchlejšie než pri veciach, ktoré musíš. A toto som nemusel, toto som vždy chcel. Začal som to už pred 20 rokmi prvýkrát, keď som sa širokej verejnosti predstavil ako sólo spevák. Bolo to v slovenskej Superstar a odvtedy je to už naozaj 20 rokov a tiež aj 10 rokov od skladby Neľutujem a od albumu Mandolína, ktorý bol pre mňa určite prelomový. Vtedy sa niečo stalo, niečo sa zlomilo a veci začali fungovať. Všetko to, o čom som sníval všetko to, čo som si predstavoval, že to tak môže byť sa zrazu stalo skutočnosťou. A to si určite zaslúži oslavu. Oslavu hudby, prostredníctvom krásnych a silných skladieb. A budem veľmi rád, keď to zažijeme spolu a urobíme si ohromnú, veselú, farebnú párty. Plnú skvelej hudby, fantastických muzikantov, dobrej nálady a radosti zo života. Už teraz sa na to teším!“


Odporúčame