Vypočítajte jednoduchú matematickú úlohu a získajte cenu.
ZADANIE:
Rodina Fučikových sa pripravuje na Vianoce a zistili, že majú málo tanierov a šálok. Rozhodli sa preto nejaké kúpiť. Prišli do obchodu, kde mali uvedené ceny celých balení jedálenských servisov. Pričom 1 tanier a 4 šálky stoja 14 €, 5 tanierov a 2 šálky stoja 16 €. Koľko stojí šálka a koľko tanier?
Toto zadanie nám poslal poslucháč Palo z Banskej Bystrice, ktorému posielame hudobný balíček.
Svoje odpovede posielajte SMSkou na 7775 v tvare POPOmedzeraODPOVEĎ alebo e-mailom na [email protected]
Nezabudnite sa podpísať a napíšte aj to, odkiaľ ste!
CENA: poukaz na nákup do siete športových predajní Exisport v hodnote 60 €
Cenu venuje Fun rádio
VÝSLEDOK:
Šálka stojí 3 eurá a tanier 2 eurá.
Cenu získava: Ivan z Málinca