Tropical Islands Resort


„Tropical Islands Resort“ je umelý tropický rezort nachádzajúci sa asi 60 km južne od nemeckého Berlína a je to najväčší „voľne stojaci“ tropický dom na svete. Masívna budova bez vnútorných pilierov (preto voľne stojaci) je 360 metrov dlhá, 210 široká, 107 vysoká a postavená zo 14 tisíc ton ocele. Dokonca je natoľko veľká, že by sa do nej zmestilo 8 futbalových ihrísk, newyorská Socha Slobody (93 m) či pokojne by si tam mohla ľahnúť aj Eiffelova veža (322 m).

POZRITE SI VIDEO:



Okrem týchto všetkých „naj“ sa vo vnútri tejto kopuly, dokonca, nachádza najväčší krytý dažďový prales na svete. 30 tisíc stromov, mäsožravé rastliny, banánovníky, kávové kríky, popínavé rastliny z „pravej“ džungle a iné exotické rastliny môžete vidieť na kilometrovej cestičke lesom či na moste nad močiarmi. Okná na jednej strane budovy sú priepustné, takže vyše 500 druhov rastlín si môže užívať pravé slnečné lúče.
 


 

Hostia môžu ležať na 200 metrov dlhej umelej pláži, plávať v umelom mori a užívať si príjemných 26 stupňov Celzia po celý rok. Tropické more je lemované piesočnými plážami a posiate malými tropickými ostrovmi. Areál je otvorený celoročne, 24 hodín denne, s množstvom atrakcií, aby sa ľudia v žiadnom prípade nenudili. K dispozícii je plavecký bazén, do ktorého sa zmestí až 8000 návštevníkov, 25 metrový tobogan, minigolf, reštaurácie s gurmánskych jedlom, pavilón obchodov, bary a dokonca je možné aj nočné kempovanie na Paradise beach.
 


 

Tento ráj sa nachádza v nemeckej obci Krausnick, asi 60 km juhovýchodne od Berlína. Celodenný vstup sa v decembri pohybuje okolo 30 eur.
 

POZRITE SI FOTKY Z TOHTO RAJA:

(Zdroj: amusingplanet.com)