Fun rádio

Playlist

hraných skladieb

×

{{ song.title }}

{{ song.author }}

{{ song.time }}

Lyrics

aktuálna pesnička

×
Aktuálny Live stream:
Fun streams

Uložiť článok

Ak si chceš pripnúť tento článok na svoju nástenku, prihlás sa do svojho profilu, alebo sa registruj a staň sa našim členom.

Hobbit

  • Redakcia

Hraj o nezabudnuteľnú cestu na Londýnsku premiéru Hobbita!

SÚŤAŽ S FILMOM „HOBBIT - NEOČAKÁVANÁ CESTA“

S Hobbitom sa neodmysliteľne spájajú hádanky, ktorými súperili Gollum a Bilbo o Bilbov život.
Zapoj sa do našej hádankovej súťaže a hraj o nezabudnuteľnú cestu
na Londýnsku premiéru Hobbita!


SPRÁVNE ODPOVEDE:

1. Vrch / hora
2. Zuby
3. Vietor
4. Vajce
5. Čas

VÝHERCOVIA:

Malé ceny – filmové balíčky:

Marek Barjak, Zvolen
Martina Knutelská, Žilina
Natália Šranková, Bratislava
Erich Veselényi, Spišská Nová Ves


Veľká cena - Londýnska premiéra filmu + ubytovanie, poistenie a letenka

Monika Štefková, Dlhá nad Oravou


HLAVNÁ CENA:

Pre jedného výhercu cesta na Londýnsku premiéru filmu „Hobbit: Neočakávaná cesta“. Cena zahŕňa: ubytovanie, poistenie, letenku a vstup na premiéru. Odlet: 12.12.20012, prílet: 13.12.2012.

(POZN.: V prípade, že cena letenky presiahne sumu 165,97 € s DPH, výherca je povinný odviesť daň z letenky v zmysle platnej legislatívy. O výške ceny letenky bude výherca informovaný distribučnou spoločnosťou.)


ĎALŠIE CENY:

Pre štyroch výhercov filmový balíček, ktorý obsahuje: lístok do kina na film „Hobbit: Neočakávaná cesta“, DVD, tričko, čiapku.
  


INFORMÁCIE O SÚŤAŽI:

  1. Súťaž prebieha v termíne od 22.11.2012 do 03.12.2012.
  2. Súťaž je určená osobám starším ako 18 rokov s platným cestovným dokladom a znalosťou anglického jazyka.
  3. Do súťaže sa môžete zapojiť tak, že uhádnete odpovede na súťažné hádanky.
  4. Svoje odpovede môžete vpisovať do formulára na tejto stránke, a to najneskôr do pondelka, 03.12.2012.
  5. Jedného výhercu hlavnej ceny a štyroch výhercov ďalších cien budeme žrebovať spomedzi úspešných riešiteľov súťažných úloh v utorok, 04.12.2012.
  6. Výhercovia budú telefonicky kontaktovaní a zverejnení na webe.
  7. Na súťaž sa viažu Všeobecné podmienky súťaží vo Fun rádiu.SÚŤAŽNÉ HÁDANKY:  

  


POZRI SI FOTKY A TRAILER K FILMU "HOBBIT - NEOČAKÁVANÁ CESTA":

 

O FILME „HOBBIT - NEOČAKÁVANÁ CESTA“:

 
Orig. názov: The Hobbit: An Unexpected Journey
Žáner: Dobrodružný / Fantasy
Krajina pôvodu: USA / Nový Zéland
Rok výroby: 2012
Dĺžka: min
Jazyková verzia: titulky
Odporúčaná prístupnosť: tento film je nevhodný pre maloletých do 12 rokov
Oficiálna stránka:  http://www.thehobbit.com/    
 
Réžia: Peter Jackson
Hudba:  Howard Shore
Hrajú:  Martin Freeman, Stephen Hunter, Peter Hambleton, Eric Vespe, Ian McKellen, James Nesbitt, Jeffrey Thomas, John Callen, Graham McTavish, Mark Hadlow, Richard Armitage, Orlando Bloom, Cate Blanchett, Elijah Wood, Andy Serkis, Hugo Weaving, Christopher Lee, Lee Pace, Dean O'Gorman, Aidan Turner, Ian Holm, Evangeline Lilly, Adam Brown, Jed Brophy, Conan Stevens, William Kircher, Sylvester McCoy, Ken Stott, Stephen Fry, Billy Connolly, Luke Evans

Krátky obsah:
Od držiteľa Academy Award Petra Jacksona prichádza film "Hobbit: Neočakávaná cesta". Bude prvou časťou adaptujúcou nadčasové majstrovské dielo Hobbit J.R.R. Tolkiena. Jeho pokračovanie vkročí do našich kín s názvom "Hobbit: Cesta tam a späť".
Oba filmy sa odohrávajú v Stredozemi, 60 rokov pred "Pánom prsteňov," ktorého Jackson so svojim tímom priniesli na plátna kín v megaúspešnej trilógii. Jej úspech dovŕšila posledná časť ocenená Oscarom "Pán Prsteňov: Návrat kráľa."
Príbeh ´Hobbita´ sleduje cestu hlavnej postavy Bilba Bublíka, ktorého poslaním je znovu získať stratené trpasličie kráľovstvo v Osamotenej hore na východe a zbaviť ho strašidelného draka Smauga.  Bilba na jeho ceste, okrem čarodejníka Gandalfa, sprevádzajú trinásti trpaslíci, vedení legendárnym bojovníkom Thorinom Dubbinom. Výprava bude putovať Hmlistými horami, Divočinou a zradnou krajinou plnou zlých ohyzdov, chamtivých obrov, ťažkopádnych trollov a divých Wargov.
Cestou k pustej Osamotenej hore Bilbo stretne bytosť, ktorá mu navždy zmení život... Golluma.  Osamote s Gollumom na brehu podzemného jazera, Bilbo v sebe odhalí odhodlanie, ktoré prekvapí aj jeho samého. Získa aj Gollumov ´vzácny´ prsteň, vyznačujúci sa výnimočnými vlastnosťami... Tento jednoduchý zlatý prsteň sa spája s osudom Stredozeme, o ktorom Bilbo zatiaľ netuší.

V roli Gandalfa Šedého, ktorú stvárnil aj v trilógii "Pán prsteňov" sa predstaví Ian McKellen. Postavu Bilba Bublíka si zahral Martin Freeman. Svoje postavy si opäť zahrajú aj Cate Blanchett (Galadriel); Ian Holm (starší Bilbo); Christopher Lee (Saruman); Hugo Weawing (Elrond); Elijah Wood (Frodo), Orlando Bloom (Legolas) a Andy Serkis (Gollum). Vo filme sa objavia aj Richard Armitage, John Bell, Jed Brophy, Adam Brown, John Callen, Luke Evans, Stephen Fry, Ryan Gage, Mark Hadlow, Peter Hambleton, Barry Humphries, Stephen Hunter, William Kircher, Evangeline Lilly, Sylvester McCoy, Bret McKenzie, Graham McTavish, Mike Mizrahi, James Nesbitt, Dean O’Gorman, Lee Pace, Mikael Persbrandt, Conan Stevens, Ken Stott, Jeffrey Thomas, a Aidan Turner.
Scenáre k obom filmom "Hobbit: Neočakávaná cesta" a "Hobbit: Cesta tam a späť" napísali Fran Walsh, Philippa Boyens, Guillermo del Toro a Peter Jackson. Jackson, Fran Walsh a Carolynne Cunningham sú producentmi filmu. Na postoch výkonných producentov pracovali Ken Kamins a Zane Weiner, s Boyens ako koproducentkou.

Oba filmy pod Jacksonovou réžiou sa nakrúcajú následne v digital 3D s použitím najnovších kamerových a zvukových technológií. Nakrúca sa v štúdiách Stone Street vo Wellingtone a na lokáciách v okolí Nového Zélandu.
V kreatívnom štábe si svoje posty zopakovali kameraman Andrew Lesnie, architekt Dan Hennah, koncepční návrhári Alan Lee a John Howe, hudobný skladateľ Howard Shore a návrhár make-upu a kaderník Peter King. Kostýmy navrhli Ann Maskrey a Richard Taylor.
Taylor dohliadal aj na dizajn a výrobu výzbroje, brnení a protetík, ktoré opäť vyrábala spoločnosť Weta Workshop. Weta Digital mala na starosti aj digitálne efekty oboch filmov, pričom pracovala pod vedením Joea Letteriho. Postprodukcia sa bude robiť v Park Road Production vo Wellingtone.
Oba filmy - ´Hobbit: Neočakávaná cesta´ aj ´Hobbit: Cesta tam a späť´ vznikli v produkcii New Line Cinema a MGM, pričom New Line mala pod kontrolou samotnú výrobu. O svetovú distribúciu sa stará Warner Bros Pictures, pričom práva pre vybrané teritóriá rovnako ako televízne licencie bude udeľovať MGM.
Film ´Hobbit: Neočakávaná cesta´ bude celosvetovo odpremiérovaný 14. decembra 2012. Slovenská distribučná premiéra bude o deň skôr – už 13. decembra 2012. Premiéra druhého filmu ´Hobbit: Cesta tam a späť´ je naplánovaná o rok neskôr.