Zadanie:

Máme cukríky po 10 eur a cukríky po 8 eur. Potrebujeme z nich urobiť zmes, ktorej kilogram má stáť 9,50 €.

Koľko cukríkov po 10 eur za kilo potrebujeme k vytvoreniu zmesi, ak máme 4 kilá cukríkov po 8 eur?