ZLATÁ EURÓPSKA LIGA: Bratislava zažije volejbalový sviatok!
Fanúšikovia sa môžu tešiť na šesť atraktívnych stretnutí, z toho štyri s účasťou slovenských výberov
Bratislava sa začiatkom júna premení na hlavné mesto európskeho volejbalu!
Od 6. do 8. júna sa v GOPASS Aréne uskutoční skupinová fáza Zlatej Európskej ligy 2025, kde sa na domácej pôde predstavia slovenské mužské aj ženské volejbalové reprezentácie.
Fanúšikovia sa môžu tešiť na šesť atraktívnych stretnutí, z toho štyri s účasťou slovenských výberov. Počas troch dní si zmerajú sily s kvalitnými súpermi z Fínska, Azerbajdžanu, Severného Macedónska a Čiernej Hory.
Tréner ženského tímu Michal Mašek vyjadril vysoké ambície:
„Naším cieľom je postup do Final Four. Vieme, aké sú naše možnosti a chceme z nich vyťažiť maximum. V tíme vládne odhodlanie a chuť vyhrávať. Uvidíme, v akej sile prídu súperi, no my pôjdeme do každého zápasu naplno.“

Tréner mužskej reprezentácie Steven Vanmedegael pred sezónou zdôraznil dôležitosť nadchádzajúcich zápasov:
„Je úžasné, že budeme opäť hrať v Zlatej Európskej lige. Chceme dať priestor mladým hráčom, aby získali skúsenosti vedľa tých skúsenejších. Zápasy v Bratislave budú výnimočné – nielen pre nás, ale aj pre fanúšikov. Tribúny sú blízko ihriska, atmosféra bude fantastická. Verím, že inšpirujeme nové generácie volejbalistov.“

PROGRAM ZÁPASOV:
6. jún (piatok):
17:00 SLOVENSKO – FÍNSKO (muži)
20:00 SLOVENSKO – AZERBAJDŽAN (ženy)
7. jún (sobota):
15:00 SEVERNÉ MACEDÓNSKO – FÍNSKO (muži)
18:00 ČIERNA HORA – AZERBAJDŽAN (ženy)
8. jún (nedeľa):
15:00 SLOVENSKO – SEVERNÉ MACEDÓNSKO (muži)
18:00 SLOVENSKO – ČIERNA HORA (ženy)
Okrem samotných zápasov čaká na návštevníkov bohatý sprievodný program pre celú rodinu. Pôjde zároveň o jediné domáce vystúpenia ženského tímu pred odchodom na majstrovstvá sveta v Thajsku.
Viac informácií nájdete na stránke Slovenskej volejbalovej federácie www.slovakvolley.sk.
